Podsumowanie sezonu 2021/2022

PODSUMOWANIE SEZONU 2021/2022

1. Podsumowanie drużynowe:

W ubiegłym tygodniu zespół Przemszy Okradzionów zakończył rywalizację w sosnowieckiej grupie A-Klasy. Ten sezon okazał się dla naszej drużyny niezwykle ciężki, nie mieliśmy w nim również zbyt wiele szczęścia. Runda jesienna nie zapowiadała niepowodzenia, zespół radził sobie w rozgrywkach całkiem przyzwoicie. Niestety, w przerwie zimowej zaszło z drużynie wiele kluczowych zmian. Z klubu odszedł trener Kamil Batóg, a wraz z nim kilku zawodników, którzy byli trzonem dobrze funkcjonującego zespołu. Dzięki staraniom Zarządu udało się uzupełnić braki kadrowe choć w zimowym okienku jest to niezwykle trudne. Obowiązki trenera objął jeden z dotychczasowych zawodników, Paweł Tomczyk, który podjął się niezwykle trudnego zadania stworzenia drużyny, która obroni się przed spadkiem, a czasu miał na to bardzo mało.
W rundzie wiosennej były momenty lepsze ale i gorsze, ostatecznie nasza drużyna zajmuje 13 miejsce w tabeli i teraz z niecierpliwością czekamy na końcowe rozstrzygnięcia sezonu od których będzie zależało czy w przyszłej kampanii ligowej wciąż będziemy rywalizować na poziomie A-Klasowym czy też przystąpimy do rywalizacji w B-Klasie.
W 28 meczach ligowych nasz zespół zgromadził 23 punkty na które złożyło się 6 zwycięstw, 5 remisów oraz 17 porażek. Najlepiej nasi chłopcy punktowali na własnym obiekcie gromadząc 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 9 porażek). Na wyjazdach zdobyliśmy tylko 10 punktów (2 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek).
Nasi chłopcy w 28 spotkaniach strzelili 51 bramek (36 u siebie i 15 na wyjeździe) oraz stracili ich aż 87 (47 u siebie i 40 na wyjeździe).
Najwyższe zwycięstwo nasz zespół zanotował w 15 kolejce kiedy to pokonał na własnym boisku KS Preczów 7-1, najwyższa porażka przytrafiła się w 17 kolejce, kiedy to ulegliśmy Górnikowi Piaski 0-9 na wyjeździe.

Tabela:

2. Podsumowanie indywidualne:

W sezonie 2021/2022 barwy naszego klubu reprezentowało aż 33 zawodników. Najwięcej, bo aż 24 spotkania na swoim koncie zanotowali Wojciech Śmiłowski i Dominik Leśniak. 23 razy wystąpił Marek Ambrozik, a po 20 występów zanotowali Robert Kowalik i Paweł Tomczyk.
Najwięcej minut na boisku spędził Wojciech Śmiłowski, który reprezentował nasze barwy przez 1896 minut! Drugi w tym zestawieniu okazał się Marek Ambrozik notując 1845 minut, a trzeci był nasz utalentowany bramkarz Michał Nogaj, który bronił dostępu do swojej "świątyni" przez 1653 minuty.
W klasyfikacji strzelców najlepszy okazał się Adrian Piątek, który strzelił 10 bramek. Co ciekawe, Adrian reprezentował barwy naszego klubu tylko w rundzie jesiennej. Drugim najlepszym strzelcem okazał się Wojciech Śmiłowski z ośmioma trafieniami, a trzeci Paweł Tomczyk, który zanotował pięć trafień.
W klasyfikacji największych "brutali" pierwszą lokatę zajął....   Mariusz Czajka, który pięciokrotnie był karany żółtym kartonikiem. Po cztery napomnienia oglądali natomiast Kamil Batóg, Dawid Stochel i Robert Kowalik.
Poniżej przedstawiamy Wam kompletną tabelę ze wszystkimi statystykami jakie udało nam się zgromadzić z protokołów meczowych.