9 kolejka 2022/2023 Ostoja Żelisławice - UKS Przemsza 3:1 (2:0)

OSTOJA ŻELISŁAWICE - UKS PRZEMSZA 3:1 (2:0)
Bramki: Maciej Kruczek (36'), Mateusz Prysak (40'), Tomasz Golasowski (68') - Karol Rech (87')

Protokół:
9 kolejka A-Klasa, sezon 2022/2023
15.10.2022, godz. 11:00, Żelisławice, Ostoi 1
Sędziowie: Andrzej Zawiślak (sędzia główny) oraz Marek Skowroński i Paweł Jakubowski
Żółte kartki: Mariusz Czajka, Dominik Leśniak

PRZEMSZA: Michał Nogaj, Robert Kowalik, Oliwier Bąkowski (62' Artur Piaszczyński), Szymon Niemiec (86' Piotr Pyśk), Hubert Mróz, Michał Gałgus, Mariusz Czajka (46' Adrian Zimosz), Marcin Kozieł (86' Piotr Pluta), Dominik Leśniak (82' Kacper Skóra), Karol Rech, Łukasz Śmieciński
REZERWA: Mateusz Migas, Paweł Tomczyk
TRENER: Paweł Tomczyk

OSTOJA: Jakub Surowiec, Szymon Tokarz (86' Olaf Wilczak), Patryk Rumiński, Tomasz Niedziela (46' Wojciech Śmiłowski), Przemysław Szabla, Dawid Marek (65' Tomasz Golasowski), Kacper Stefański (80' Kamil Kopecki), Łukasz Jedyński, Kamil Fredyk (46' Daniel Sławiec), Maciej Kruczek, Mateusz Prysak (75' Oskar Sobczyński)
Rezerwa: Przemysław Szlawski
Trener: Sebastian Gzyl

Opis:
Przed meczem z Ostoją nasz zespół dobrze wiedział, że czeka go pojedynek z silnym i niewygodnym dla nas rywalem. Na domiar złego nasz sztab nie mógł skorzystać w tym meczu aż z czterech ważnych zawodników. Pozostała nam jedynie walka, która mogła przynieść korzystny wynik.
Od pierwszych minut gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków spychając nasz zespół do głębokiej defensywy. Ostoja osiągnęła znaczną przewagę i wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu. Nasi chłopcy jednak byli bezbłędni w defensywie. I tak było przez pierwsze dwa kwadranse. Gdy mecz zaczął się wyrównywać, a nasza drużyna coraz częściej gościć na połowie rywala... tracimy gola! Dobra akcja Ostroi zakończona strzałem zza szesnastki daje gospodarzom prowadzenie. Jeszcze dobrze nie otrząsnęliśmy się po stracie bramki, a rywale podwyższają na 2-0 po znakomitej akcji. Nasza drużyna całkowicie się posypała, jeszcze przed przerwą mogliśmy stracić dwa gole, na szczęście rywal w dogodnych sytuacjach okazał się nieskuteczny.
Po zmianie stron nasza gra wygląda zupełnie inaczej. Podejmujemy walkę i stwarzamy ciekawe i groźne sytuacje czego brakowało w pierwszej części meczu. Niestety, nasza skuteczność jest fatalna! Gospodarze kontrolują przebieg spotkania i w 68 minucie po fatalnym błędzie naszej defensywy zdobywają trzeciego gola. W końcówce meczu przeprowadzone zmiany wprowadzają nieco świeżości w nasze szeregi, postawa podopiecznych Pawła Tomczyka zaczyna irytować gospodarzy, niestety wciąż jesteśmy nieskuteczni, aż do 87 minucie kiedy to Kacper Skóra idealnie dograł w polu karnym do Karola Recha, a ten mocnym strzałem ulokował futbolówkę przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez doświadczonego Jakuba Surowca. To było wszystko na co było stać nasz zespół w tym meczu. Ostoja odnosi w pełni zasłużone zwycięstwo.

Opinia o meczu:

Michał Nogaj (Zawodnik UKS Przemsza): "Od początku na mecz z Ostoją byliśmy nastawiani, że jest to ciężki przeciwnik z pierwszej trójki. Przez pierwsze 30 minut meczu wynik 0:0, bardzo dobra postawa naszej defensywy, która idealnie odpierała ataki rywala i próbowała posyłać piłki do przodu lecz niestety bez rezultatów. My próbowaliśmy, a Ostoja strzela nam dwie bramki. Druga połowa dużo lepiej pod względem ofensywnym naszej drużyny. Próbujemy zdobyć kontaktową bramkę, jedna kontra i 0:3 dla przeciwnika... Pod koniec spotkania udaje nam się zdobyć honorową bramkę po dość przypadkowym strzale. To pokazuje, że w tej lidze tak naprawdę wystarczy czasem uderzyć w bramkę, a nuż się uda... Niestety, nasi chłopcy w większości sytuacji próbują zdobyć bramkę na miarę stadionów świata".