8 kolejka 2022/2023 UKS Przemsza - Przemsza II Siewierz 4:2 (2:0)

UKS PRZEMSZA - PRZEMSZA II SIEWIERZ 4:2 (2:0)
Bramki: Łukasz Śmieciński (32'), Paweł Słabisz (36'), Dariusz Jakubczyk (54'-karny), Mariusz Czajka (72') - Patryk Kuczera (77'), Szymon Gawęda (87')

Protokół:
8 kolejka A-Klasa, sezon 2022/2023
08.10.2022, godz. 15:00, Okradzionów, Białej Przemszy 21b
Sędziowie: Adrian Kania (główny) oraz Michał Niedzielski i Krzysztof Laber
Żółte kartki: Mariusz Czajka - Kamil Urbanowicz, Mateusz Osiecki, Piotr Wysocki

PRZEMSZA: Michał Nogaj (46' Patryk Bal), Robert Kowalik (65' Sergiusz Broszczyk), Szymon Niemiec, Hubert Mróz, Michał Gałgus, Adrian Zimosz, Paweł Słabisz (58' Mariusz Czajka), Dominik Leśniak (46' Karol Rech), Artur Piaszczyński (68' Piotr Pyśk), Dariusz Jakubczyk, Łukasz Śmieciński (75' Kacper Skóra)
REZERWA: Oliwier Bąkowski
TRENER: Paweł Tomczyk

PRZEMSZA II: Maciej Matyjaszczyk, Oliwier Kubicki, Michał Boluk, Adrian Tylec (65' Szymon Gawęda), Mateusz Osiecki, Kamil Urbanowicz, Bartosz Kańtoch (85' Damian Dokupin), Nikodem Cygarowski, Tomasz Rok (55' Patryk Kuczera), Artur Szastak, Fabian Klama (72' Piotr Wysocki)
REZERWA: Brak
TRENER: Bartosz Kańtoch

Opis:
Dla naszego zespołu mecz z rezerwami Przemszy Siewierz należał do tych, które nie ważne jak ale trzeba wygrać! I tak się też stało, choć styl w jakim nasi chłopcy pokonali outsidera pozostawia wiele do życzenia. Ani przez chwilę jednak wynik nie był zagrożony, kontrolowaliśmy mecz osiągając coraz większą przewagę bramkową, niepokojące jest jednak to, że w końcówce daliśmy sobie wbić dwie bramki co psuje cały obraz pojedynku.
Od początku meczu podopieczni Pawła Tomczyka ruszyli do zdecydowanych ataków, raz po raz nękaliśmy goalkeepera gości, który był w tym dniu w świetnej dyspozycji. O pierwszych dwóch kwadransach powinniśmy jak najszybciej zapomnieć ale już potem dzięki determinacji naszych chłopaków udało się strzelić pierwszego gola. Jego autorem Łukasz Śmieciński, który w 32 minucie zdecydował się na indywidualną akcję i strzałem zza szesnastki pokonał świetnie dysponowanego do tej pory Macieja Matyjaszczyka. Chwilę później było już 2-0! Znakomitą szarżą prawą stroną boiska popisał się Hubert Mróz po czym dograł do Pawła Słabisza, a nasz kapitan wślizgiem skierował futbolówkę do bramki obok interweniującego goalkeepera gości. Do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy.
Po zmianie stron przewaga naszego zespołu zaczęła rosnąć, w bramce gości nadal jednak bardzo dobrze spisywał się Maciej Matyjaszczyk. Skapitulował dopiero z rzutu karnego w 54 minucie, wcześniej faulowany w polu karnym był Adrian Zimosz, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Dariusz Jakubczyk.
Na kolejnego gola musieliśmy czekać aż do 72 minuty. Wtedy to znakomitą akcją lewą stroną boiska popisał się Łukasz Śmieciński, który idealnie dośrodkował w pole karne, a tam jak rasowy napastnik zachował się Mariusz Czajka pakując futbolówkę do bramki. Napór Przemszy wzrasta i cztery minuty później mamy drugi rzut karny! Świetną akcją prawą stroną boiska popisuje się zaledwie szesnastoletni Piotr Pyśk, jego dośrodkowanie ręką zatrzymuje defensor gości i bardzo dobrze prowadzący zawody Adrian Kania nie ma wątpliwości... Rzut karny!!
Z "jedenastego" metra strzela autor znakomitej akcji Piotr Pyśk, jednak jego mocny strzał minimalnie mija poprzeczkę! Nie ma gola! Rywale "łapią wiatr w żagle" i chwilę później strzelają honorowego gola po szybkiej kontrze! Zamiast 5-0 robi się 4-1! Posypało się chyba morale naszej drużyny bo w 87 minucie tracimy drugiego gola! Na szczęście to wszystko na co było stać rywali, którzy wbrew pozycji w tabeli pokazali bardzo dobry i ciekawy futbol. Przemsza Okradzionów odnosi upragnione zwycięstwo 4-2, które jednak według protokołu sędziowskiego może być zweryfikowane jako walkower dla naszego zespołu, gdyż w ekipie gości do 72 minuty grał nieuprawniony zawodnik. Nie zmienia to jednak faktu, że punkty zostają w Okradzionowie!

Opinia po meczu:

Szymon Niemiec (zawodnik UKS Przemsza): "Mecz od początku do końca pod naszą kontrolą, choć trzeba przyznać, ze Siewierz jak na to ile ma obecnie punktów nie grał najgorzej"