22 kolejka sezon 2023/2024 UKS Przemsza - SKS Łagisza 3:2 (1:1)

UKS PRZEMSZA - SKS ŁAGISZA 3:2 (1:1)
Bramki: Dariusz Jakubczyk (20'), Łukasz Śmieciński (56'-karny), Karol Rech (74') - Mateusz Keller (28'), Paweł Bysiewicz (65')

Protokół:
22 kolejka, sezon 2023/2024
05.05.2024, godz. 15:00, Okradzionów, ul. Białej Przemszy
Sędziowie: Andrzej Zawiślak (Sędzia główny) oraz Sławomir Majcherczyk i Mariusz Gorczyca
Żółte kartki: Szymon Niemiec, Łukasz Śmieciński - Oleksandr Kovalenko, Mukhamedali Auyelbek, Nazar Korolevych
Widzów: ok. 200

PRZEMSZA: Michał Nogaj, Szymon Niemiec (85' Damian Zalewski), Szymon Raciborski (61' Tomasz Juszczyk), Karol Rech, Łukasz Śmieciński, Kamil Zimoląg, Mateusz Kieljan, Igor Jagusztyn (80' Kacper Tokaj), Dariusz Jakubczyk, Oskar Zacharski, Adrian Zimosz (87' Tomasz Markiecki)
Rezerwa: Robert Kowalik, Łukasz Chrzanowski, Kuba Simsak, Michał Gałgus, Michał Jończyk
Trener: Paweł Tomczyk

ŁAGISZA: Bartłomiej Porada, Volodymyr Ostroushko, Bartosz Śliwka (55' Jakub Sito), Piotr Cielniaszek, Mateusz Keller, Paweł Bysiewicz, Nazar Korolevych, Kamil Dominiczak (50' Maciej Gaweł), Bartosz Kebza, Mukhamedali Auyelbek, Oleksandr Kovalenko
REZERWA: Sebastian Dyrdaś, Marek Rajmund, Brajan Mazur, Khushbakhtzhon, Kamil Wywioł
TRENER: Piotr Wybański

Opis:
W piękne niedzielne popołudnie Stadion przy ulicy Białej Przemszy w Okradzionowie zebrał sporą rzeszę fanów, którzy zapragnęli obejrzeć niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek sosnowieckiej A-Klasy w którym rozpędzona Przemsza podejmowała niepokonanego lidera SKS Łagisza.
Zapewne nikt z kibiców nie miał prawa się nudzić i nie chodzi nam tu o kącik grillowo-piwny, loterię fantową czy też cieszący się niezwykłym powodzeniem "Przemsik". Koncert gry dali głównie piłkarze obu drużyn, którzy zademonstrowali niezwykłe umiejętności jak na poziom A-Klasowy. Od pierwszej do ostatniej minuty toczyła się zażarta walka o zwycięstwo.
Jako pierwsi zaatakowali goście, którzy w początkowej fazie meczu prezentowali się lepiej na tle naszego zespołu. Szybko jednak przeszliśmy do ofensywy i już w 20 minucie po pięknej akcji całej drużyny niezawodny Dariusz Jakubczyk daje "trójkolorowym" prowadzenie! Rywal rzuca się do odrabiania strat i już osiem minut później doprowadza do wyrównania. Do końca pierwszej części meczu obie ekipy stwarzają jeszcze kilka znakomitych okazji jednak bramkarze byli bardzo czujni i na przerwę zeszliśmy w remisem 1-1.
Druga część spotkania przyniosła jeszcze więcej sportowych emocji. W 55 minucie meczu strzał Adriana Zimosza trafia w rękę obrońcy gości, a że miało to miejsce w ich polu karnym, to decyzja bardzo dobrze prowadzącego zawody arbitra głównego mogła być tylko jedna!
Minutę później z "wapna" trafia Łukasz Śmieciński i Przemsza ponownie obejmuje prowadzenie! Rywale jednak nie odpuszczają, przyjechali do Okradzionowa kontynuować swoją fantastyczną serię niepokonanego zespołu. Ich starania zostają nagrodzone w 65 minucie kiedy to Paweł Bysiewicz wyrównuje stan meczu. Nasz zespół nie daje jednak za wygraną! Im bliżej końca spotkania tym bardziej naciskamy. W 74 minucie z autu wrzuca w pole karne Tomasz Juszczyk, a tam futbolówka odnajduje idealnie Karola Recha, który strzałem głową pokonuje świetnie dysponowanego Bartłomieja Poradę! 3-2 dla Przemszy i Stadion szaleje! Nie bronimy jednak wyniku i wciąż nękamy rywala, który także nie daje za wygraną i groźnie atakuje. Kolejna bramka w tym spotkaniu już jednak nie padła i po końcowym gwizdku nasi chłopcy mogli rzucić się sobie w ramiona! Dokonali tego! Pokonali niepokonanego do tej pory rywala! Chwała Wam za to chłopaki!